VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

MZS5   Marzec 31, 2021  

10 marca odbył się wreszcie spóźniony, przesunięty z powodu epidemii, wojewódzki etap Dyktanda.  Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a Maksymilian Waląg ponownie został laureatem konkursu, zajmując pierwsze miejsce! A co więcej – nie popełnił ani jednego błędu w arcytrudnym tekście dyktanda, traktującym o problemach zdrowotnych w II Rzeczpospolitej.

W poprzedniej edycji Dyktanda Niepodległościowego Maksymilian ulokował się na siódmej pozycji w województwie małopolskim.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętnością właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi od I wojny światowej do zmiany ustroju w Polsce w 1989 roku.