„Konkurs LOGO”

MZS5   Maj 23, 2018  

wyróżnione praceW ramach programu POWER pt. „Nauczyciel na miarę XXI wieku – klucz do sukcesu szkoły i uczniów”, który jest realizowany w naszej szkole, nauczyciele matematyki zorganizowali dla uczniów „Konkurs LOGO”  na zaprojektowanie i wykonanie logo miasta. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować własne logo istniejącego lub wymyślonego przez siebie miasta, a następnie wykonać projekt w dowolnym programie graficznym.

Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe, czyli klasy 4 – 6 SP oraz 7 SP – III gimnazjum.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami i sposobami tworzenia takiego logo, a następnie w ramach dodatkowych zajęć zaprojektowali logo w szkole, albo wykonywali projekty w domu i przynosili gotowe prace w formie cyfrowej.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, wykazali się kreatywnością w tworzeniu znaków graficznych wybranych miast i znajomością obsługi różnych programów graficznych służących do tworzenia obiektów na płaszczyźnie jak i wiedzą matematyczną z zakresu geometrii na płaszczyźnie. Zaprojektowane symbole zostały wykonane rzetelnie, estetycznie i efektownie.

Nagrodzeni uczniowie:

Z  klas 4-6 SP:

Joachim Brudziewski kl. 5a

Adam Górowski kl. 6a

Dominika Wilczkiewicz kl. 6a

Julia Stępień kl. 6a

Anna Miarecka kl. 6c

Z  klas  7SP – III gim

Iga Brudziewska kl. 7a

Julia Lewandowska kl. 7a

Klaudia Bulińska kl. 7b

Gabriela Gogola kl. IIb Gim

Marta Lichoń kl. III b Gim

Paulina Brońska kl. III b Gim

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć